KALİTEMetaleks, kuruluşu ile birlikte kalite yönetimini şirketin genel yönetimi haline getirerek tüm kalite belgelerini almış ve bunuda bir şirket vizyonu haline getirerek “önce müşteri talebi” anlayışıyla çalışmaya başlamıştır.


ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
ATIK TOPLAMA AYIRMA 2012-38 belgelerine sahiptir. Ayrıca iş güvenliği konusunda anlaşmalı olduğu firmaca her ay denetlenmektedir.
 

1 - TİCARİ

Metaleks, sadece stok fazlası boru satışına odaklanarak Türkiyede daha once örneği yapılmamış bir ticari anlayışa odaklanmıştır. Kalite problemi olmayan, stok fazlası olarak anılan tüm ticari boruların Türkiye çapında satışını yapmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak belirleyen ve gerek Türkiyeden, gerekse yurtdışından bu ihtiyaca yönelik olarak kalite problemi olmayan stok fazlası boruların ticaretini yaparak, hem üreticiye hemde son kullanıcıya hizmet vermektedir.
 

2 - KALİBRE EDİLMİŞ BORU STOĞU

Metaleks, Türkiyede parekendeye yönelik olarak sunulan en yüksek DIN 2393 stok seviyesine sahiptir. Haftalık olarak Metalekes satış yönetimi tarafından yayınlanan stok listesi ile işinize uygun seçimi yapabilirsiniz.

Metaleks ayrıca, burç sektörüne yönelik olarak düşük toleranslarda özel olarak imal edilmiş parekendeye yönelik DIN 2393 stoğuna sahiptir. 24 saat içerisinde sevkiyatını yapacağımız burç boruları özel olarak imal edilmiştir.
 

3 - KALİBRE EDİLMİŞ BORU İMALATI

Metaleks, Burç borusu konusunda her geçen gün kendini geliştiren bir yapıya sahiptir. Burç konusunda tecrübe edindikçe gerek burç borusu stoğunu, gerekse burç imalatını her geçen gün yeni bir yatırım yaparak şirketin ana hedefleri arasına sokmaktadır.

Burç borusu ve burç imalatında en hızlı teslimat yapısını hergün yenilemekte olan Metaleks, bunun için yeni yatırımlar yapmaktadır.

Avrupa ve Türkiye pazarlarına hakim konusunda lider kauçuk firmalarıyla “ ÇÖZÜM ORTAĞI” anlayışıyla çalışan, partner firma yerine boru ve burç stoğunu kendi bünyesinde tutarak finansal açıdan da büyük bir kolaylık getiren firmamızın makina parkı aşağıdaki gibidir.
 

BUR. İMALATI KALİTE ANLAYIŞI

Metaleks ürettiği tüm burçlar kendi kalite standartlarınca “GARANTİ “ kapsamındadır. Burç imalatı, 4 temel kalite kontrol sürecinden geçmektedir.

Boru stoğa girdiği anda ölçüm yapılarak kabul yada ret edilmesi.
Boru kesim esnasında boru iç-dış çap ölçümü.
Boy Tamamlama sırasında
    1. Örnekleme aralığına göre boy ölçümü
    1. 2. Örnekleme aralığına göre iç-dış çap ölçümü

Yıkama sonrası kalite Kontrol
    1. Fiziksel görünüm kontrolü
    1. Boy ölçümü
        2.1. Tüm burçların 0,05 tolerans ile otomatik ölçümü
        2.2. Örnekleme aralığına göre mihengir ölçümü
    3. Burç iç-dış çap ölçümü

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra sevk hazır etiketi takılması ile burçlar kullanıcıya ulaştırılmaktadır.
whatsapp